Koncepcja treningu crossowego mogła być słyszana przez osoby, które nie ćwiczą zbyt intensywnie. Pod pojęciem tego treningu ludzie wyobrażają sobie kilka rzeczy. Dla jednych to kolejna metoda treningowa, dla innych sposób na życie lub głęboka pasja i filozofia. Trening typu cross to rewolucyjny skuteczny sposób ćwiczeń, to rewolucyjna filozofia jak najefektywniej osiągnąć pożądane rezultaty. Siłownia jest miejscem, gdzie pod okiem trenera personalnego można wykonywać tego typu aktywność fizyczną.

Dlaczego trening crossowy?

W przeciwieństwie do treningu cross, zdecydowana większość treningów, przy czym wiele dzisiejszych programów fitness skupia się na jednym obszarze praktyki – takim jak wytrzymałość, siła, szybkość itp. Tak więc podczas treningu sportowiec poważnie ogranicza swoje możliwości. Na przykład osoby trenujące biegi wytrzymałościowe prawdopodobnie nigdy nie będą podnosić ciężarów na siłowni, ponieważ ich ciała nie są do tego przystosowane. I odwrotnie, ludzie, którzy podnoszą ciężary, nie wygrają wyścigów sprinterskich. Trening typu cross ma na celu stworzenie wszechstronnej sprawności fizycznej. Trener personalny skupia się na indywidualnych możliwościach organizmu każdej osoby, dzięki czemu każdy trening dla tej konkretnej osoby jest wyjątkowy i skuteczny.

Jak działa trening crossowy?

Ćwiczenia cross-treningowe mają na celu wytrenowanie wszystkich części ciała we wszystkich obszarach, takich jak wytrzymałość, siła, elastyczność, koordynacja, zwinność, stabilność, dokładność i wiele innych. Trening crossowy wykorzystuje metodę ćwiczeń, które angażują wszystkie stawy na różne sposoby i są wykonywane z dużą intensywnością. Ćwiczenia te są celowo często zmieniane, aby ciało nie mogło się szybko przystosować. W treningu cross dowiesz się, jakie ćwiczenia są korzystne dla Twojego organizmu. Współpracując z trenerem personalnym dowiesz się również, jak mądrze się odżywiać podczas treningów.

Dla kogo jest trening crossowy na siłowni?

Trening crossowy przeznaczony jest nie tylko dla doświadczonych młodych sportowców. Każda osoba, która kocha nie tylko nowe doznania, ale również chce osiągać lepsze wyniki, powinna spróbować tego treningu na siłowni. Nie ogranicza on nikogo i w zasadzie trenować może każdy, dlatego trening crossowy zawsze dostosowuje się do możliwości fizycznych każdej osoby.

Różnica między treningiem crossowym a treningiem w klasycznym centrum fitness polega na tym, że w drugim przypadku trening koncentruje się na ćwiczeniach ukierunkowanych na określone grupy mięśni. Trening crossowy został zaprojektowany tak, abyś trenował całe ciało w sposób kompletny. Częstym błędem popełnianym przez osoby trenujące na siłowni jest to, że wybierają do treningu złą dietę.

Jak zacząć trening crossowy z trenerem personalnym?

Trening crossowy nie ma ograniczeń wiekowych. Trener personalny pomaga ludziom opanować całą filozofię treningu. Twój trener pomoże Ci pokonać najtrudniejsze przeszkody. Dieta cross-treningowa składa się z owoców i warzyw, orzechów, mięsa i jajek. Tłuszcze są bardzo ograniczone, a dieta cross-treningowa zastępuje je węglowodanami. Pierwsze tygodnie, kiedy dana osoba stosuje dietę tego treningu, mogą być dość trudne dla organizmu sportowca. Ale kiedy ten okres mija, wielu chwali zmniejszenie ogólnego zmęczenia, eliminację ciężkości trawienia i mniej alergii.

Jeśli chcesz zacząć od treningu crossowego i jesteś na siłowni, to będzie Ci bardzo trudno znaleźć lepsze miejsce na ćwiczenia niż z profesjonalnym trenerem personalnym. Przygotuje on dla Ciebie indywidualny plan ćwiczeń fizycznych odpowiadający Twoim możliwościom i celom.Trening otworzy przed Tobą zupełnie nowe drogi do efektywnych możliwości profesjonalnego treningu i ogólnego doskonalenia wszystkich sprawności fizycznych.