W czasie gdy kluby sportowe są zamknięte, treningi mogą być nieco utrudnione. W Gym-Fight stanęliśmy jednak na wysokości zadania – możliwe są treningi online! Jak trenować kick-boxing lub boks w domu?

Dlaczego treningi online to dobre rozwiązanie?

W okresie wzmożonych obostrzeń wielu z nas zadaje sobie pytanie: jak ćwiczyć kick-boxing w domu? Dobrym wyborem są treningi online. Wybierając to rozwiązanie nadal korzystasz ze wskazówek swojego doświadczonego trenera. Domowy trening musi być przeprowadzany w sposób przemyślany, zgodnie z zasadami i z nastawieniem na konkretne, wymagane efekty – a te są przecież różne, zależnie od sportu walki.

Aspektem dużo bardziej istotnym jest wpływ wysiłku fizycznego na odporność organizmu. Jak rekomendujemy w naszych mediach społecznościowych, w okresie zachorowań nie należy wystawiać organizmu na wytężony wysiłek fizyczny. Podstawą się domowe treningi na poziomie umiarkowanym. Więcej na ten temat przeczytać można na naszym Facebooku, w tym samym miejscu znajdziesz również informacje dotyczące treningów online. Bezpieczeństwo treningu jest bowiem kolejnym aspektem skłaniających w stronę kontrolowanych ćwiczeń online zamiast tych na własną rękę.

Domowe treningi kick-boxingu i boksu

Z pewnością warto jednak opowiedzieć więcej na temat formy ćwiczeń domowych dedykowanych osobom trenujący boks czy kick-boxing. Jak trenować kick-boxing lub boks w domu? Posiadacze tarcz treningowych czy worków bokserskich mogą z powodzeniem wykonywać typowe kopnięcia i boksowanie. Jeszcze przed rozpoczęciem treningu warto wykonać ćwiczenia aerobowe i zadbać o odpowiednie rozciągnięcie mięśni. W warunkach domowych przeprowadzone mogą być również ćwiczenia obwodowe – w celu budowania umiejętności wytrzymałościowych. Dobrym pomysłem może okazać się także tak zwana walka z cieniem. Nie mając możliwości sparingów, możesz wyobrazić sobie prawdziwą walkę. To powszechnie stosowana metoda! Kluczowe jest, by w wyimaginowany zawodnik był uosobieniem doświadczonego sportowca, stosującego trudne do odparcia zagrywki.

Jak już wspomniano, w dobie zachorowań należy ćwiczenia ograniczań do poziomu umiarkowanego. Zanim rozpoczniesz trening pamiętaj także o odpowiednim przygotowaniu pomieszczenia. Ewentualne akcesoria, takie jak worek treningowy, muszą znaleźć się w bezpiecznej odległości od ścian i mebli. Warto zaopatrzyć się w maty antypoślizgowe, rękawice bokserskie i odpowiednie ochraniacze, by nie doszło do wypadku lub nadwyrężenia.

Zastanawiasz się, jak zorganizować trening kick-boxingu w domu? Nic trudnego! Nie ćwicz na własną rękę, nie przeciążaj organizmu i nie rezygnuj z porad ekspertów. Możesz skorzystać z treningów online, które przeprowadzamy w czasie epidemii koronawirusa. Kiedy kluby sportowe zostaną otwarte? Gdy tylko będzie to możliwe, ogłosimy ponowne otwarcie. Warto śledzić nasze media społecznościowe i zaglądać na stronę Gym-Fight, gdzie dostępne są wszelkie aktualne informacje.