Profesjonalne wyposażenie siłowni jest podstawą skuteczności treningu oraz jego bezpieczeństwa. Sprzyja temu również wykonywanie ćwiczeń pod okiem trenera personalnego, który dostosowuje treningi do możliwości danej osoby. Rezultaty są szybko widoczne.

Jaki sprzęt jest niezbędny na siłowni?

Profesjonalne bieżnie to najbardziej poszukiwany rodzaj sprzętu cardio w każdym centrum fitness. Dla odwiedzających nowoczesne siłownie trening prawie zawsze obejmuje bieganie, dlatego ważne jest, aby były wyposażone w bieżnie, które wytrzymają najbardziej intensywne użytkowanie w ciągu dnia. Ze względu na swoją skuteczność i łatwość użytkowania ten sprzęt sportowy jest popularny wśród absolutnie wszystkich kategorii odwiedzających siłownię. Bieżnie nie tylko pomagają w uzyskaniu szczupłej sylwetki, ale także trenują układ krążenia i oddechowy, wzmacniają więzadła i zwiększają ogólny stan ciała.

Praca na symulatorze pomaga poprawić metabolizm i uwolnić hormon testosteronu, co jest ważne dla sportowców. Zwykli goście centrum fitness doceniają ten sprzęt zarówno za efekt spalania tłuszczu, jak i za zastrzyk energii, który można uzyskać w pomieszczeniu bez wychodzenia na bieganie po parku lub na stadion w deszczowy poranek. Nowoczesny elektroniczny system sterowania, który zapewnia precyzyjną regulację obciążeń oraz korzystanie z indywidualnych programów. Najpopularniejsze na świecie modele z napędem elektrycznym są skuteczne, bezpieczne i pozwalają z dużą dokładnością dobierać obciążenia treningowe w najszerszych zakresach.

Profesjonalne orbitreki na siłownię

Żadna nowoczesna siłownia nie może obejść się bez takiego sprzętu jak profesjonalny orbitrek. Urządzenia te, są jednymi z najskuteczniejszych narzędzi, które zapewniają obciążenie prawie wszystkich grup mięśni. Dlaczego orbitreki są tak popularne na całym świecie, skoro istnieje wiele innych urządzeń sportowych, które pozwalają na trening mięśni i zapewniają obciążenia kardio? Trening na tym urządzeniu to najkrótsza i najbezpieczniejsza droga do celu. Przyglądając się szczegółowo, można zauważyć, że łączą one w sobie cechy roweru treningowego, bieżni i steppera.Ta cecha jest kluczem do wysokiej wydajności tych urządzeń. Jednocześnie jest jeszcze jeden ważny punkt, orbitrek pozwala ćwiczyć z minimalnym obciążeniem więzadeł i stawów. Dzięki temu nawet początkujący, dopiero rozpoczynający treningi, pod warunkiem prawidłowego użytkowania sprzętu, jest niezawodnie chroniony przed kontuzjami.

Rozszerzona funkcjonalność orbitreka to możliwość rejestrowania różnych parametrów organizmu: tętno, ciśnienie, spalanie kalorii itp. Profesjonalny orbitrek jest odpowiedni nie tylko do dużych siłowni przeznaczonych dla dużej liczby odwiedzających, ale także do małych klubów. Zalety chodzenia na siłownię, korzystanie z pomocy trenera personalnego i orbitreka z pewnością docenią zarówno wytrawni sportowcy, jak i klienci, którzy przychodzą na treningi tylko po to, by zadbać o kondycję.

Profesjonalne rowery treningowe, ergometr wioślarski dla klubu fitness

Rowery treningowe pionowe są popularnym rodzajem sprzętu do siłowni i klubów fitness. Ważną cechą tych urządzeń jest to, że są one zaprojektowane tak, aby podczas treningu zapewnić pozycję ciała jak najbardziej zbliżoną do jego pozycji podczas jazdy na konwencjonalnym rowerze. Dlatego też rower pionowy gwarantuje otrzymanie obciążeń podobnych do tych, których doświadcza osoba korzystająca z pojazdu dwukołowego. Trening na rowerze stacjonarnym obciąża większość mięśni nóg oraz dolnej części pleców i brzucha, co przyczynia się nie tylko do ich wzmocnienia, ale także do aktywnego spalania tkanki tłuszczowej.

Również urządzenia tego typu są wysoko cenione jako sprzęt cardio. Profesjonalne rowery treningowe to niezastąpieni uczestnicy treningów mających na celu wzmocnienie mięśnia sercowego, naczyń krwionośnych oraz rozwój wytrzymałości. Ponieważ obciążenie otrzymywane podczas treningu na tych urządzeniach jest dość delikatne, zajęcia na rowerach treningowych są szeroko stosowane w różnych zajęciach rehabilitacyjnych oraz jako część ćwiczeń fizjoterapeutycznych.

Natomiast ergometr wioślarski często znajduje się na siłowniach i klubach fitness, gdyż mimo przynależności do maszyn cardio pozwala na ćwiczenie mięśni i utrzymanie ich w dobrej kondycji. Najlepszym tego potwierdzeniem jest popularność sprzętu wśród doświadczonych kulturystów. Również korzyści płynące z profesjonalnych ergometrów są oczywiste dla osób z lekką otyłością oraz tych, którzy cierpią na nadciśnienie. Dla sportowców uprawiających wioślarstwo optymalnie nadają się symulatory, które mogą w pełni zastąpić łódź. Zajęcia na nich są nie tylko przydatne, dla aktywnych sportowców ale i dla laików rozpoczynających swoją przygodę z siłownią. Jak widać profesjonalne wyposażenie siłowni, trening personalny to główne warianty odpowiadające za uzyskanie oczekiwanego efektu.