Charakterystyczne odważniki kettlebells cieszą się od jakiegoś czasu coraz większym zainteresowaniem w świecie fitness. Praktycznie na każdej siłowni można z nich skorzystać. My ze swej strony zachęcamy Was do udziału w zajęciach kettlebells prowadzonych przez profesjonalnego instruktora. To najlepsze rozwiązanie, jeśli zależy Wam na bezpieczeństwie i zadowalających efektach.

Dlaczego to takie istotne, aby swoje pierwsze kroki w treningu z kettlebells stawiać pod okiem doświadczonych instruktorów? W przypadku treningu z kettlebells bardzo ważna jest właściwa technika, a tej możesz nauczyć się wyłącznie od profesjonalistów. Dlaczego warto ćwiczyć z kettlebells? Oto 5 najważniejszych argumentów.

1. Kettlebells – trening o potwierdzonej skuteczności

Co jakiś czas w świecie fitness pojawiają się nowe modne sposoby na szybsze schudnięcie, wyrzeźbienie, nabranie siły mięśniowej itd. Bardzo często okazuje się, że w tych nowych sposobach nie ma nic rewolucyjnego, a ich skuteczność także nie jest nadzwyczajna. Jeśli chcesz trenować w sposób skuteczny, rekomendujemy Ci kettlebells. To nie przypadek, że rosyjskie odważniki są wykorzystywane w pracy nad kondycja i sylwetkę od ponda 300 lat. Ich skuteczność została wielokrotnie potwierdzona.

2. Duża różnorodność ćwiczeń

Monotonne ćwiczenia na siłowni mogą się znudzić. Tego problemu nie musisz się obawiać, trenując z rosyjskimi odważnikami. Jest bardzo wiele różnych ćwiczeń, nie tylko popularne swingi. Możesz ćwiczyć z jednym odważnikiem, dwoma odważnikami, a także wybierać kettlebells o różnym ciężarze. Przekonaj się sam, że z pomocą kettlebells możesz zaplanować naprawdę urozmaicony trening, który pomoże Ci w stosunkowo krótkim czasie zauważyć efekty.

3. Możesz trenować całe ciało

Kettlebells umożliwią Ci efektywny trening różnych partii mięśniowych. Jeśli jednak nie masz doświadczenia z odważnikami, warto byłoby przynajmniej na początku ćwiczyć z trenerem. Atutem kettlebells jest fakt, że pomagają pracować nad mięśniami głębokimi. Oprócz tego prawidłowo wykonywane ćwiczenia z kettlebells pozwalają na utrzymanie dobrej postawy ciała, poprawę kondycji, a także zwiększenie siły mięśniowej. Za pomocą umiejętnie dobranych ćwiczeń możesz trenować klatkę piersiową, nogi, ramiona, baraki i brzuch.

4. Poprawisz wyniki w innych dyscyplinach

Ze względu na fakt, że ćwiczenia z kettlebells tak wszechstronnie rozwijają ciało, możesz włączyć trening z odważnikami do swojego planu treningowego, jeśli chcesz poprawić wyniki w innych dyscyplinach. Kettlebells pomogą Ci w uzyskaniu lepszych wyników zarówno w bieganiu, jak i treningu sztuk walki czy sportach stricte siłowych.

5. Schudniesz

Wszyscy wiemy doskonale, że wiele osób ćwiczy regularnie po to, aby utrzymać szczupłą sylwetkę lub zrzucić zbędne kilogramy. Trening z kettlebells jest w tym przypadku przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Podczas jednego treningu ćwiczący przerzucają łącznie tysiące kilogramów w dość szybkim tempie. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że taki trening to mnóstwo spalonych kalorii. Poza tym ćwiczenia z kettlebells o odpowiednim ciężarze wysmuklają także wizualnie.