Regularna aktywność fizyczna jest wskazana w każdym wieku. Ciągle jednak jest bardzo wiele osób, które podejmują taką aktywność sporadycznie albo wręcz od niej stronią. Chyba każdy z nas ma znajomego, który twierdzi, że po prostu nie lubi się ruszać. To akurat nie musi być prawda! Najprawdopodobniej ta osoba po prostu nie trafiła na odpowiednią dla siebie dyscyplinę sportu. Niektórzy lubią bieganie, inni podnoszenie ciężarów, a jeszcze inny gry zespołowe. My zachęcamy Was do spróbowania swych sił w sportach walki. Dlaczego warto?

Pewność siebie i zdolność do samoobrony

Nie da się zaprzeczyć, że wraz z nowymi umiejętnościami przychodzi większa pewność siebie. Widać to zwłaszcza w przypadku dzieci trenujących sporty walki. Kiedy nabywają nowych umiejętności, które potwierdzane są przez ich trenerów, stają się bardziej świadome i pewne siebie. A to jeszcze nie wszystko. Pamiętajmy o tym, że zajęcia z zakresu sztuk walki przekładają się na umiejętności samoobrony. Podczas treningów sportów walki ćwiczący mogą nauczyć się zarówno technik, które mogą przydać się do obrony przed napastnikiem, jak i wypracować odpowiedni sposób myślenia, który przyda się w przypadku ewentualnego zagrożenia. A to umiejętności potrzebne osobom w każdym wieku.

Rozwój indywidualnych umiejętności

W sportach walki każdy sukces jest wynikiem indywidualnych umiejętności i pracy. Nie ma sytuacji takich, jak np. w grach zespołach, kiedy to przykładowo gracz musi siedzieć na ławce rezerwowych. U trenujących sporty walki pojawia się z czasem świadomość, że sukces zależy tylko od nich. Z drugiej strony, jeśli trenujący poniesie porażkę, będzie to jego indywidualna porażka, nie będzie obwiniany np. za przegraną całej drużyny, jak to jest niejednokrotnie w sportach zespołowych. Same treningi można dostosować do swoich indywidualnych potrzeb, co pozwoli na optymalizację efektów.

Ogólnorozwojowe treningi

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że same treningi sztuk walki to treningi wpływające na ogólny rozwój ciała. Każdy trening składa się z rozgrzewki, nauki, ćwiczeń konkretnych elementów, a także walk sparingowych. Chyba dla nikogo nie jest zbyt dużym zaskoczeniem fakt, że tego rodzaju treningi są naprawdę bardzo intensywne. W praktyce oznacza to, że rozwijają one nie tylko sam system mięśniowy osoby trenującej, ale także pozytywnie wpływają na cały układ sercowo-naczyniowy.

Wykształcenie dyscypliny i konsekwencji

Regularne treningi sportów walki uczą nie tylko konkretnych umiejętności, ale także kształtują umysł. Systematyczna aktywność ukierunkowana na rozwój uczy dyscypliny i konsekwencji. Nie zapominajmy o tym, że są to cechy, które przydają się także poza salą treningową. I choćby z tego względu warto zastanowić się nad treningiem sportów walki – to aktywność dla osób obojga płci w każdym wieku.

Jeśli macie ochotę spróbować swoich sił w sportach walki, zapraszamy do Gym-Fight we Wrocławiu. Każdego roku w styczniu oraz we wrześniu powstają nowe grupy dla osób początkujących. W dowolnym momencie możecie do nich dołączyć. Gwarantujemy praktyczne zastosowanie nowoczesnych metod treningowych oraz pracę z doświadczonymi instruktorami.