personalny

Trening personalny

Trening personalny jest formą treningu „jeden na jeden”. Są to indywidualne zajęcia pod okiem specjalisty, który tworzy program treningowy specjalnie dopasowany do potrzeb i możliwości ćwiczącego. Trener personalny to znacznie więcej niż instruktor z siłowni. Dobry trener personalny powinien posiadać wiedzę na temat budowy i funkcjonowania ciała, a ponadto dysponować wiadomościami z wielu pokrewnych dziedzin (trening, odżywianie, suplementacja, psychologia), wtedy może ułożyć kompleksowy plan treningowy.

Cel

Jeżeli planujesz zacząć ćwiczyć z trenerem personalnym, musisz jasno sprecyzować swój cel. Innej strategii wymaga trening służący redukcji tkani tłuszczowej, innej trening zdrowotny, a jeszcze innej budowanie masy ciała. Na pierwszym spotkaniu trener zada ci mnóstwo pytań i pomoże sprecyzować cel.

Zalety

Zaletą takiego treningu jest ukierunkowanie na określony przez ciebie cel. Taka indywidualizacja sprawia, że jest on dostępny bez względu na poziom sprawności , przebyte choroby i kontuzje. Drugim istotnym czynnikiem jest stała kontrola. Trener obserwuje ćwiczącą osobę na bieżąco korygując błędy. Kolejną zaletą treningu personalnego jest motywacja, w chwilach słabości trener nie pozwoli ci się poddać i pomoże przybliżyć się do wytyczonego celu. Trener na bieżąco monitoruje i notuje postępy. Korzystając z treningu personalnego nie musisz dopasowywać się do sztywnych ram grafiku tak, jak w przypadku zajęć grupowych.

Kontakt

 

KLUB SPORTOWY GYM-FIGHT WROCŁAW
Kom. +48 509-105-157
Tel. 71 357 84 75 w.318
Email: gymfight@interia.pl
Adres: ul. Wojrowicka 58 (wejście od tyłu bodynku XV L.O)
Wrocław, Nowy Dwór (Fabryczna)

Facebook

YouTube