Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/klient.dhosting.pl/michalspess/gymF/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 5753
Treningi Cross fight pod okiem trenera personalnego - Klub Sportowy Gym-Fight Wrocław

Cross-fight to program, którego głównym celem jest zwiększenie wytrzymałości i rozwój cech siłowych. Podczas treningu uczestnicy pod okiem doświadczonego trenera wykonują elementy zapożyczone z programu z praktyk różnych szkół sztuk walki. Uczestnictwo w zajęciach jest zalecane dla kobiet i mężczyzn o średniej lub wysokiej sprawności fizycznej. To trening obwodowy, który polega na wykonywaniu ćwiczeń przez krótkie okresy czasu.

Regularna obecność na treningu Cross-fight pomoże:

  • Rozwijać takie cechy fizyczne jak zwinność, wytrzymałość, siła i elastyczność.
  • Poprawić funkcjonowanie układu krążenia i oddechowego.
  • Przygotować organizm na duży wysiłek.

Podczas zajęć trener personalny wykorzystuje do treningu specjalne symulatory, sztangi, kettlebell, hantle. Obowiązkowym elementem treningu jest praca z własnym ciężarem (ćwiczenia na poprzeczce, kółka, różne pchnięcia, skoki itp.). Podobnie jak w sztukach walki, najważniejsza w tym kierunku jest wola zwycięstwa. A zajęcia w klubie pomogą Ci to znaleźć!

Czym jest Cross fight?

Cross – fight to nowoczesna siłownia ze specjalnym wyposażeniem do crossfitu: drążki poziome, kółka gimnastyczne, liny, opony, różne liny do podciągania się, funkcjonalne stelaże i wyjmowane haki do regulacji wysokości drążka, różnorodność profesjonalnych sztang i stojaków do nich, skakanki, ławki, sprzęt funkcjonalny i cardio. Trening personalny na siłowni pod okiem specjalisty to komfortowe i wysoce efektywne zajęcia. Różnorodność treningów, prawdziwie rodzinna atmosfera sprawią, że zajęcia są naprawdę niezapomniane i ciekawe.

Cross – fight – nowy kierunek w wielozadaniowym treningu fizycznym

Programy Cross-fight mają na celu rozwój siły, zwinności, wytrzymałości, spalanie tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym utrzymaniu, a nawet zwiększeniu masy mięśniowej, wzmocnieniu układu krążenia oraz utrzymaniu zdrowia i młodości organizmu. Główną różnicą w porównaniu z podobnymi programami (w crossfit, interwałowym i obwodowym) jest połączenie wolnych ciężarów (sztangi, hantle, kettlebell), gimnastyki (praca z ciężarem ciała), z intensywną pracą (worki, gruszki itp.) oraz elementy zapaśnicze, a także z partnerem do zadań.

Ćwiczenia na siłowni z trenerem personalnym są bardzo różnorodne, dzięki czemu przyczyniają się do rozwoju siły funkcjonalnej i zwinności. A w połączeniu z ćwiczeniami gimnastycznymi i wolnymi ciężarami w ramach specjalistycznych programów treningu mogą całkowicie zmienić nastawienie i podejście do ciężkiego treningu funkcjonalnego.

Dla kogo przeznaczony jest Cross – fight?

Cross-fight jest odpowiedni zarówno dla doświadczonych sportowców na poprawę kondycji fizycznej, jak i tych, którzy po raz pierwszy przyszli na siłownię. Wszystko jest indywidualne. I nie jest straszne, jeśli nie ma doświadczenia w pracy z workami, gruszkami. Technika ćwiczeń specjalnych szybko pojawia się w procesie treningu, a skuteczność treningu uderzeniowego i zapaśniczego w programach cross-fightingu dla podniesienia poziomu treningu funkcjonalnego przejawia się już po kilku treningach.

Faktem jest, że w procesie kompleksowego treningu zawodnika trener personalny dużą wagę przywiązuje się do treningu funkcjonalnego. Ponadto przy budowaniu takiego treningu konieczne jest zastosowanie ćwiczeń ze specjalnego treningu fizycznego. Przecież bez względu na to, ile biega np. biegacz przełajowy, nie będzie w stanie w pełni przygotować swojego zespołu sercowo-płucnego (oddychania i wytrzymałości) na kilka rund na ringu, na macie lub w klatce. Aby to zrobić, musisz wykonywać specjalne ćwiczenia szokowe i/ lub zapasy w zakresie treningu interwałowego (na przykład w rundach) przez kilkadziesiąt minut.

Ani jazda na rowerze, ani pływanie, ani bieganie, nie będą w stanie ukształtować poziomu treningu niezbędnego zawodnikowi, co przyczynia się do oddawania się w pełni w trybie wymagającym wielorundowego pojedynku. Ale nawet z powyższych metod nie można zrezygnować, ponieważ przyczyniają się one do złożonego treningu, jako harmonijnie rozwiniętej osoby, która jest w doskonałej formie sportowej i ma doskonałe zdrowie.

Efekty treningu Cross – fight

Wszystko to ma kompetentną konstrukcję od najprostszych do najbardziej skomplikowanych, od początkowych elementów po skomplikowane improwizacje, które są praktycznie swobodnym sparingiem lub pojedynkiem, jeśli pojawi się taka chęć. W rzeczywistości zdarza się to bardzo często, że, osoby, które ćwiczą Cross-fight przez długi czas, zaczynają z przyjemnością ćwiczyć sztuki walki. I dotyczy to wszystkich grup wiekowych. Trening jest bardzo dynamiczny i intensywny emocjonalnie, dlatego sprawia prawdziwą przyjemność wszystkim zaangażowanym. Ogólnie rzecz biorąc, Cross-fight to coś, co każdy powinien spróbować. A wraz z pojawieniem się pierwszych wyników, na które nie trzeba długo czekać, przychodzi prawdziwa przyjemność z treningu i przekonanie, że każde zadanie da się rozwiązać, a cele są osiągalne bez względu na ambicje.