Trenowaniem sportów walki jest dobrym odpoczynkiem dla ducha i psychiki. Jeśli zmęczysz się w ciągu dnia, a wieczorem chcesz szybciej dostać się na kanapę, wystarczy, że udasz się do klubu sportowego. Sztuki walki dla dorosłych są tym, czego potrzebujesz, ponieważ uprawianie sportu po prostu jest ciekawe i przydatne.

Trenowanie sportów walki do zdrowe uczestnictwo w rywalizacji sportowej

Na zajęciach w klubie sportowym poznasz, kickboxing, boks, MMA; umiejętnie opanujesz różne rodzaje sztuk walki. To bardzo ekscytujące, a także zapewni świetną kondycję fizyczną, witalność i satysfakcję. Spędzisz czas w dobrym towarzystwie ludzi o podobnych zainteresowaniach, którym nie jest obojętne własne zdrowie, szczupła sylwetka i prawidłowy tryb życia. Zajęcia sztuk walki rozwijają wszystkie grupy mięśniowe, budują pewność siebie i zapewniają dobry nastrój.

Sztuki walki dla mężczyzn

Sport dla mężczyzn jest w większości przypadków integralną częścią życia. A jeśli to sztuki walki, to także pewność siebie, regularna aktywność fizyczna. Przypływ adrenaliny, nabycie pozytywnych emocji, to sprawia, że sztuki walki są interesujące. Oczywiście bardzo ważnym czynnikiem dla mężczyzny jest sprawność fizyczna, która pozwala mu czuć się mocnym i silnym oraz zwiększa samoocenę.

Zajęcia sprzyjają komunikacji z ludźmi, których łączy jeden cel – stać się zdrowszymi, silniejszymi i rozwijać określone umiejętności fizyczne. Trening sztuk walki napełni Cię odwagą i chęcią bycia, wsparciem dla rodziny, przyjaciół i po prostu wszystkich tych, którzy potrzebują silnego i odważnego ramienia. Na zajęciach zawsze stosuje się indywidualne podejście, szczególną uwagę przywiązuje się do rozwoju umiejętności. Dla lepszego wdrożenia się w ten sport bardzo przydatny jest trening personalny z trenerem, który szczegółowo wyjaśnia, czemu służy dane ćwiczenie. Zajęcia odbywają się w przyjaznej atmosferze, zwiększają możliwości funkcjonalne organizmu, ujawniają swój potencjał.

Kickboxing dla rozwoju fizycznego dorosłych i dzieci

Jest to sport walki wykorzystujący uderzające techniki ramion i nóg. Ten sport stał się swego rodzaju fuzją tradycyjnego karate i wielu elementów klasycznej szkoły boksu oraz boksu tajskiego. Kopanie, podcinanie, rzucanie wywodziły się ze sztuk walki, a technika i zasady z boksu. Jednym słowem, kickboxing to szeroka gama sztuk walki, w których zasady kopnięć i uderzeń nie są zabronione podczas używania rękawic bokserskich. W klubie sportowym mogą trenować mężczyźni i kobiety a także dzieci od 10-13 lat, czyli kadeci oraz juniorzy 14-17 lat.

Podstawą zajęć w dziale jest:

  • Nauka technik bokserskich ciosów
  • Nauka wschodniej techniki kopnięć (oparta na technice taekwondo)
  • Rozwój umiejętności myślenia taktycznego w prowadzeniu pojedynku
  • Trening wysokiej sprawności funkcjonalnej (fizycznej).

W kickboxingu szczególną uwagę przywiązuje się do zestawów ćwiczeń mających na celu rozwój specjalnej sprawności fizycznej, kickboxing wymaga połączenia poważnej bazy technicznej z rozwojem szybkich cech walki. Zajęcia obejmują dużo sparingów treningowych i pracy z workiem bokserskim. Niewątpliwym atutem dla dziecięcej sekcji kickboxingu jest zastosowanie przemyślanej ochrony podczas treningu, która praktycznie wyklucza kontuzje podczas treningu i zawodów. Drodzy rodzice, przyprowadźcie swoje dzieci od 10 roku życia do sekcji kickboxingu, a być może Wasze dziecko kiedyś weźmie udział w mistrzostwach.