Pierwsza wyprawa na siłownię to zawsze próba: zmieniasz rytm życia, wychodzisz ze swojej strefy komfortu. Lepiej wybierz klub sportowy w pobliżu pracy lub domu. W takim miejscu możesz skorzystać z grupowego fitnessu, treningu indywidualnego, specjalnego wyposażenia, nauki sztuk walki (kickboxing, MMA).

Ćwiczenia na siłowni z trenerem personalnym

Podczas pierwszej wizyty na siłowni poproś trenera personalnego o opisanie strefy siłowni i dostępnego sprzętu.

Standardowa siłownia zawiera zwykle strefy:

  • Strefa cardio – bieżnie, orbitreki, rowery, ergometr wioślarski, eliptyki.
  • Strefa wolnych ciężarów – program do treningu siłowego, pracy z wolnymi ciężarami, maszyny do ćwiczeń izolujących oraz bramy.
  • Strefa treningu siłowego – na plecy, klatkę piersiową, brzuch, nogi, ramiona. Są to symulatory obciążników, ławki.
  • Strefa funkcjonalna – skrzynie, młoty, kettle, piłki lekarskie, kamizelki obciążeniowe itp.

Trener personalny pomoże zrozumieć działanie symulatorów oraz technikę wykonywania na nich ćwiczeń. Podczas treningu na siłowni pomoże Ci wybrać zestaw ćwiczeń na konkretnych maszynach.

Dlaczego warto wybrać trening personalny?

Trening personalny to szansa na maksymalne efekty w krótkim czasie. Wiele osób wybiera właśnie ten format treningu, a co za tym idzie dogodny termin wizyty w klubie sportowym. Zapewnione jest wsparcie trenera personalnego, który jest doświadczony, opracowuje unikalne i bezpieczne programy treningowe. Na pewno docenisz korzyści, jakie udaje się uzyskać pracując indywidualnie i szybko zauważy efekt takiego treningu.

Ważne ćwiczenia podczas treningu na siłowni

Ćwiczenia izolujące są ćwiczeniami, podczas których zawsze zaangażowana jest tylko jedna grupa mięśniowa lub jeden mięsień (działa w izolacji) i tylko jeden staw, dostarczając ulgę i odpowiedni wygląd. To ćwiczenia pomocnicze, sprawdzają się po ćwiczeniach dodatkowych i zapewniają możliwość pracy nad wzrostem konkretnych mięśni. Siłownia to idealne miejsce na zmotywowanie i czerpanie przyjemności z treningu: siłowego, grupowego i personalnego, jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt do ćwiczeń.

Dlaczego warto chodzić na siłownię?

Siłownia to wyjątkowe środowisko sportowe, można nabrać masy mięśniowej i promować zdrowie. Tutaj możesz wypracować wszystkie grupy mięśni i uzyskać idealne i harmonijne ciało. W procesie treningu następuje poprawa pracy układu sercowo-naczyniowego, normalizacja ciśnienia krwi, wzmocnienia mięśni, kości, więzadeł i ścięgien.

Treningi grupowe powinny odbywać się pod okiem trenera personalnego. Jakie są zalety treningu grupowego? Ma wpływ na układ mięśniowo-szkieletowy, układ krążenia i oddechowy oraz rozwija mięśnie (w tym mięśnie nóg), obręcz barkową i uzyskać utratę wagi.Trener personalny zmieni program treningowy w miarę rozwoju Twojej sylwetki i otrzymasz indywidualny plan treningowy.

Warto wybrać zajęcia indywidualne, jeśli wcześniej miałeś problemy zdrowotne lub nigdy nie uprawiałeś sportu. Jeśli wyznaczyłeś sobie cele sportowe, to praca z trenerem umożliwi Ci rozpoczęcie treningu na nowym poziomie. W ćwiczeniach na siłowni ważnych jest wiele czynników takich jak technika ćwiczeń i motywacja. Jeżeli ich nie ma szybko stracisz chęci do zajęć. Dlatego swoją podróż rozpoczynaj tylko z profesjonalistą, który pomoże Ci w pokonaniu trudności.