Trening personalny zarówno w aerobiku jak i na siłowni to jedna z najpopularniejszych usług naszego klubu fitness. W końcu wielu klientów chce schudnąć, przytyć lub wzmocnić mięśnie pod okiem doświadczonych trenerów.

Korzyści z ćwiczeń z trenerem personalnym

Opracowywany jest dla Ciebie indywidualny program treningowy, a wszystkie Twoje zajęcia odbywają się pod ścisłym nadzorem trenera. Pod uwagę brany jest stan zdrowia, a mianowicie obecność chorób przewlekłych i przeciwwskazań, codzienna rutyna, typ sylwetki i wcześniejsze doświadczenia sportowe.

Trener motywuje Cię do dawania 100% zarówno własnym przykładem, jak i wynikami innych klientów. W trakcie treningu personalnego wielu klientów zwiększa siłę woli, ponieważ trener ściśle monitoruje Twoje postępy i odżywianie. Wyniki klientów są wizytówką trenera, dlatego zawsze jest zainteresowany dobrymi wynikami swoich podopiecznych.

Wynik po treningu osobistym jest zawsze wyższy, ponieważ sami jesteśmy przyzwyczajeni do użalania się nad sobą i pobłażania sobie. Trener personalny sprawia, że pracujesz na pełnych obrotach, bo wtedy dzieje się postęp. Ponadto osiągniesz wyniki znacznie szybciej niż przy samodzielnym treningu.

Z trenerem opanujesz technikę wykonywania ćwiczeń, co pomoże Ci uniknąć kontuzji podczas treningu na siłowni i zwiększyć wydajność treningu. Trening personalny jest idealny dla początkujących, którzy nie wiedzą, jak osiągnąć swój cel. Jednak doświadczeni sportowcy zwracają się również do trenera, gdy konieczna jest dodatkowa motywacja lub szybkie i maksymalne rezultaty.

W zależności od celu, specyfika treningu i specjalizacja trenerów personalnych różnią się, więc np. jeśli chcesz zwiększyć swoje wskaźniki siły, musisz trenować pod okiem trenera trójboisty. Absolutnie wszyscy trenerzy pomogą Ci schudnąć, ale przede wszystkim kulturyści. A jeśli lubisz aktywne i urozmaicone treningi, to masz bezpośrednią drogę do sekcji crossfit (trening interwałowy o wysokiej intensywności na siłę i wytrzymałość). W naszym klubie prezentowane są wszystkie rodzaje treningów, a nasi trenerzy są gotowi pomóc Ci osiągnąć niesamowite rezultaty! Wybierz trening personalny w naszym klubie, bo tylko u nas mamy wyjątkowy zespół profesjonalnych trenerów.

W klubie fitness znajduje się:

  • Strefa Cardio – obejmuje: bieżnię, rower, elipsoidę, stepper, wioślarz. Jest to obszar, w którym możesz biegać lub chodzić podczas rozgrzewki, obciążenia kardio lub ćwiczeń na spalanie tłuszczu.
  • Obszar wolnych ciężarów – są to sztangi, hantle, ciężarki, uchwyty i inny sprzęt sportowy. Trening z wolnymi ciężarami ma na celu zwiększenie siły mięśni, rozwój koordynacji i wytrzymałości. Wiele dziewczyn uważa tę strefę za męską i boi się tam chodzić, ale wolne ciężary nie zawsze wiążą się z ekstremalnym obciążeniem.
  • Strefa symulatora to różnorodne mechanizmy do pracy na wszystkich grupach mięśniowych. Ich przewagą nad wolnymi ciężarami jest bezpieczeństwo. Dla początkujących zaleca się zajęcie się tą strefą po raz pierwszy.
  • Obszar funkcjonalny (często określana jako strefa crossfit) – tutaj znajdziesz liny, pętle, jump boxy, piłki i nie tylko. Trening funkcjonalny polega na pracy cardio i siłowej z własną masą ciała. Bardzo ważne jest prawidłowe wykonywanie ćwiczeń i rozłożenie obciążenia.

Jeśli myślisz, że już wszystko rozpracowaliśmy, to nie wszystko! Mimo że zostałeś już poinstruowany, przećwiczony na pierwszych symulatorach, nauczyłeś się włączać bieżnię, wydawałoby się, że bez problemu poradzisz sobie sam. Chcesz szybciej, wyżej, mocniej, wydajniej? Powinieneś skontaktować się z trenerem personalnym.

Jak wybrać trenera personalnego? Oceń według następujących kryteriów:

  • Wykształcenie profilowe – wykształcenie sportowe, dodatkowe kursy i obszary specjalizacji.
  • Doświadczenie zawodowe, recenzje. Nie wahaj się zapytać trenera o informacje o sukcesach jego podopiecznych.
  • Towarzyskość – jak jasno trener objaśnia Ci technikę wykonywania ćwiczeń, jak wygodnie jest komunikować się z nim twarzą w twarz.

Jak się tego wszystkiego dowiedzieć? Wejdź na stronę klubu fitness lub przejdź do recepcji siłowni, aby zapoznać się z portfolio specjalistów. Możesz wybrać jednego lub więcej trenerów, znaleźć ich w sieciach społecznościowych, porozmawiać osobiście i obejrzeć jego treningi z boku lub wziąć udział w kilku zajęciach próbnych. Aby nie stracić cennych dni abonamentowych, wybierając dla siebie to, co najlepsze z najlepszych, możesz wypróbować specjalny zestaw ćwiczeń przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Stał się interesujący? Nie przegap swojej szansy!