Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/klient.dhosting.pl/michalspess/gymF/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 5753
Kickboxing dla początkujących - Klub Sportowy Gym-Fight Wrocław

Kickboxing to wyjątkowy rodzaj sportów walki, w których harmonijnie łączą się elementy karate, boksu i boksu tajskiego. Kickboxing łączy zestaw technik z wymachami rąk i nóg, ale jednocześnie chwytanie i uderzenia kolanami, łokciami i głową są zabronione. Różnica w stosunku do wielu innych odmian sztuk walki polega na tym, że w kickboxingu możesz zadać cios z maksymalną siłą, a nawet znokautować przeciwnika. Jeśli jesteś początkującym, nie bój się kontuzji, ryzyko jest zmniejszone dzięki ochraniaczom i rękawicom bokserskim, które są obowiązkowe dla zawodników. Korzystaj z treningu personalnego i rozwijaj swoje umiejętności.

Kickboxing dla początkujących

Nowoczesna szkoła sportów walki w tym kickboxingu pozwala zrozumieć sztukę walki i ujawnia wiele technik walki, których nie zobaczysz w filmach akcji. Nawet jeśli nie chcesz zostać profesjonalnym kickboxerem, zajęcia w klubie sportowym pod okiem trenera personalnego pomogą Ci osiągnąć doskonałą kondycję fizyczną i znacznie poprawić stan zdrowia, nie mówiąc już o możliwości ochrony w każdej sytuacji. Trening dla początkujących w kickboxingu to nie tylko szlifowanie ciosów, ale złożony system mający na celu rozwijanie wewnętrznej samokontroli i siły ciała. Uczestnicząc w lekcjach kickboxingu dla początkujących, będziesz mógł szybko rozwinąć celność kopnięć i ciosów, uelastycznić i rozciągnąć swoje ciało, a także zdobyć przydatne umiejętności samoobrony w życiu codziennym.

Czym różni się kickboxing od innych sportów walki?

Ta dyscyplina walki łączy wielowiekowe tradycje Zachodu i wielką mądrość Wschodu. Kickboxing ma wiele wspólnego ze sztukami walki, takimi jak Muay Thai i boks, wszystkie te sztuki walki polegają na walce kontaktowej z uderzeniem przeciwnika. Różnice tkwią w technice uderzeń, zasięgu uderzeń kontaktowych, tradycjach walki i ograniczeniach podczas sparingów. Głównym zadaniem sportów walki jest rozwijanie najlepszych cech ludzkich: zręczności, siły, wytrzymałości, szybkiej reakcji, logicznego i strategicznego myślenia oraz odwagi.

Korzyści z kickboxingu pod okiem trenera personalnego

Kickboxing, jak każda inna dyscyplina sportu, posiada szereg cech. Zawodowcy zauważają, że sztuki walki mają dobry wpływ na ogólne samopoczucie i stan organizmu jako całości. Trening kickboxingu dla początkujących z trenerem personalnym łączy w sobie elementy treningu siłowego, cardio i aerobiku.

Zajęcia dla początkujących pozwalają szybko pozbyć się zbędnych kilogramów i zbudować rozwiniętą masę mięśniową. Ponadto ćwiczenia pomagają złagodzić stres i napięcie nerwowe. Aktywnie pracując nogami i rękami, stymulujesz uwalnianie adrenaliny do krwi, dzięki czemu nagromadzona negatywność idzie w dobrym kierunku. Regularne treningi personalne kickboxingu pozytywnie wpływają na układ oddechowy, sercowo-naczyniowy i nerwowy. Już kilka miesięcy treningu może znacząco poprawić kondycję Twojego organizmu.

Jak wygląda trening kickboxingu dla początkujących?

Zajęcia kickboxingu dla początkujących zawodników polegają na stopniowym, równomiernym zwiększaniu obciążenia. Skuteczne techniki treningowe stopniowo podnoszą poziom walki i umiejętności. Ćwiczenie technik w parach odbywa się z uczniami, którzy są na tym samym poziomie sztuk walki i w tej samej kategorii wagowej. Zwiększa to efektywność zajęć i minimalizuje lęk przed walką na poziomie podświadomości. Pod okiem doświadczonego trenera personalnego każdy początkujący będzie mógł spróbować swoich sił w sparingach, a także wykazać się nowo zdobytymi umiejętnościami.

Kickboxing dla początkujących w klubie sportowym to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy chcą:

  • Nauczyć się w pełni kontrolować swoje ciało na profesjonalnym poziomie.
  • Poprawić umiejętności samoobrony.
  • Hartować swój charakter i wytrzymałość.
  • Poprawić sprawność fizyczną i wytrzymałość.
  • Uczyć się sztuk walki pod okiem doświadczonego trenera personalnego.