MMA, czyli mieszane sztuki walki to jeden z najpopularniejszych obecnie sportów, łączący w sobie niemal wszystkie techniki uderzeń i zapasów. Podczas zajęć w klubie sportowym trener dobiera partnerów zgodnie z ich poziomem wytrenowania, kondycją fizyczną oraz dba o to, aby podczas treningu wszyscy prawidłowo wykonywali ćwiczenia i zadania. Treningi MMA prowadzone są przez prawdziwych mistrzów swojego rzemiosła, posiadających wieloletnie doświadczenie nie tylko w treningu, ale również w praktyce walki. Głównymi zadaniami trenerów jest przekazywanie swojej wiedzy i umiejętności w jak najefektywniejszy i najbezpieczniejszy sposób, z uwzględnieniem indywidualności każdego ćwiczącego.

Sporty walki MMA – co dają ćwiczącym?

Wiele osób kojarzy sporty walki wyłącznie z użyciem siły fizycznej i niczym więcej. Tylko nieliczni znają prawdziwe znaczenie takiego treningu, który obejmuje harmonię fizyczną i duchową. Wykwalifikowani trenerzy z klubu sportowego pomagają każdemu ćwiczącemu stać się silniejszym duchem i ciałem na zajęciach MMA. Każdy ma możliwość skorzystania z treningu indywidualnego i ćwiczyć trenerem personalnym zgłębiając jeszcze dokładniej techniki tego sportu.

Uprawiając mieszane sztuki walki, można stać się silniejszym fizycznie i poprawić swoje umiejętności sportowe. Sporty walki to świetny sposób, aby poczuć się pewnie i uzyskać emocjonalną ulgę po ciężkim dniu. Ponadto jest to okazja do komunikacji i nawiązania nowych znajomości, ponieważ MMA to sport, który łączy ludzi ze wszystkich środowisk. Osoba przychodząca trenować sztuki walki powinna być pewna, że taka aktywność fizyczna jest dla niej dozwolona. W końcu sport ma na celu poprawę zdrowia, a nie jego rujnowanie.

Czy potrzebny jest specjalny sprzęt do treningu MMA?

Tak, aby trenować MMA potrzebny będzie zestaw, który pomoże efektywnie trenować i uchroni przed kontuzjami. Wymagane (ochraniacz na zęby, bandaże bokserskie, rękawice i ochraniacze na nogi). Trenerzy pomogą znaleźć to wszystko. Czy można trenować bez trenera? Nie, wszystkie treningi, zarówno grupowe, jak i indywidualne, odbywają się tylko w obecności trenera, dzięki czemu znacznie szybciej osiągane są pożądane rezultaty.

Podstawowe zasady MMA

Ciosy wykonywane są zarówno w klinczu (stojąc), jak i w parterze (na podłodze). W porównaniu z poprzednimi stuleciami współczesne mieszane sztuki walki mają wiele ograniczeń. Dotyczy to różnych aspektów: wagi zawodników, limitu czasu i technik. Postanowiono dokonać takich zmian w celu utrzymania ogólnego stanu zdrowia sportowców.

Wielu zawodników zaakceptowało propozycję zakazu uderzeń w pachwiny, gardło, tył głowy i kręgosłup, oczy i wiele innych wrażliwych obszarów. Obowiązuje również zakaz ugryzień. Walka składa się z 3 rund po 5 minut każda. Walka o tytuł może mieć 5 rund. Bardzo ważne jest również miejsce na pojedynek z podłogą specjalnie zaprojektowaną do MMA.

Zajęcia MMA z trenerem

Trening MMA jest kompleksowy i pozwala osiągnąć zróżnicowany rozwój, czerpiąc najlepsze techniki z wielu sztuk walki. Mieszane sztuki walki to dynamiczny sport, który przyciąga zarówno mężczyzn, jak i kobiety i jest bardzo popularny wśród nastolatków. MMA łączy w sobie techniki zapaśnicze i uderzające, które leżą u podstaw boksu, muay thai, brazylijskiego jiu-jitsu, karate, grapplingu (duszenia, dźwignie, rzuty) i zapasów grecko-rzymskich. Treningi mogą znacząco poprawić poziom sprawności fizycznej, a przy regularnym treningu z trenerem personalnym można nauczyć się samoobrony w każdej sytuacji życiowej, a nawet zacząć rywalizować.

Trening wymaga siły, zwinności, elastyczności i szybkości. Zajęcia MMA dają możliwość doskonalenia się od walki do walki: nie tylko opanować technikę, ale także zyskać doskonałą formę fizyczną. Indywidualne podejście, skuteczność programu i zrównoważona aktywność fizyczna gwarantowane! Podczas uprawiania MMA szczególnie skuteczny jest trening personalny, który nie pominie ani jednego szczegółu. Jest to ważne, ponieważ mieszane sztuki walki, dzięki różnorodności technik, pozwalają na wykorzystanie różnych grup mięśniowych, co rozwija wytrzymałość i siłę, zwinność oraz szybkość reakcji.

Program treningowy kształtowany jest z uwzględnieniem poziomu przygotowania, tak aby początkujący sportowiec czuł się komfortowo, a zaawansowany otrzymał odpowiedni poziom obciążenia. Dlatego można rozpocząć trening w każdym wieku przy minimalnym poziomie sprawności fizycznej.

Indywidualne treningi MMA odbywają się w specjalnie wyposażonej sali sportowej z miękką podłogą, co pozwala zagwarantować absolutne bezpieczeństwo i uniknąć kontuzji. Każdy trening obejmuje skuteczną rozgrzewkę, która rozgrzewa wszystkie grupy mięśniowe. Przy treningu personalnym dalszy zestaw ćwiczeń podstawowych dobierany jest przez trenera indywidualnie, w zależności od poziomu wytrenowania i możliwości danej osoby.