Jesteś niezadowolony ze swojej kondycji? To znaczy, że nadszedł czas do zapisania się na siłownię. Tylko tam odzyskasz a następnie utrzymasz doskonałą formę. To Ty podejmujesz decyzję, którą partię swoich mięśni będziesz ćwiczyć, natomiast trener personalny będzie Cię wspierał w uzyskaniu optymalnych rezultatów. Odbędziesz trening mający na celu poprawę ruchomości stawów, rozciągnięcie kręgosłupa, wzmocnienie mięśni tułowia oraz poprawę ogólnej kondycji fizycznej. Jest odpowiedni dla wszystkich poziomów umiejętności. Dobry na rozgrzewkę przed wyjściem na siłownię.

Trening funkcjonalny na siłowni pod okiem trenera personalnego

Trening funkcjonalny buduje Twoje ciało na nowo, angażując każdy mięsień w pracę i w najbardziej naturalny sposób przygotowuje Cię na wszelkiego rodzaju egzaminy sprawnościowe. Do wykorzystania są: wolne ciężary, amortyzatory, piłki lekarskie, sprzęt do treningu równowagi, kettle, skrzynie, młoty, kamizelki obciążeniowe itd. Natomiast trening cardio to trening mięśnia sercowego, oparty na ćwiczeniach aerobowych takich jak bieganie, spacery, różnego rodzaju aerobik. Wspierany przez trenera personalnego pozwala uzyskać doskonałe wyniki sprawnościowe zachowując idealne zdrowie.

Strefa wolnych ciężarów na siłowni

Treningi na siłowni to dziś bardzo popularna forma aktywności fizycznej. A w strefie wolnych ciężarów w klubie sportowym znacznie wzrasta aktywność. Wysokiej jakości sprzęt renomowanych firm produkujących symulatory oraz ciężary sportowe pozwala na trening i wzmocnienie każdego mięśnia. Możliwość głębokiego treningu określonej grupy mięśniowej jest niezaprzeczalną przewagą strefy wolnych ciężarów klubu nad symulatorami, które są dostosowane do określonych ruchów i nie pozwalają na wysokiej jakości pompowanie poszczególnych mięśni.

Strefa wolnych ciężarów to najlepszy wybór dla sportowców, którzy chcą ciężko trenować z ciężarami. Stojaki na hantle, różne sztangi, ciężarki – cały ten sprzęt sportowy, który obfituje w sali wolnych ciężarów klubu, sprawi, że mięśnie będą imponujące. Trener personalny starannie opracowuje program ćwiczeń i pomaga prawidłowo pracować nad konkretną grupą mięśni, aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Pamiętaj, że to Twój osobisty przyjaciel, mentor i przewodnik. Podąży za tym, co i jak robisz w swoim życiu, pokieruje i poprowadzi Cię na prawdziwej drodze, wypędzi z ciebie demona lenistwa i napełni dobrym duchem zdrowia i pozytywnego nastroju.

Ćwiczenia z hantlami i sztangą są świetnym uzupełnieniem treningu na symulatorach. Z punktu widzenia biomechaniki wolne ciężary zapewniają naturalną trajektorię i maksymalną możliwą amplitudę ruchu, pozwalają na użycie kilku mięśni i stawów jednocześnie w jednym ćwiczeniu, co nie jest dostępne dla wszystkich symulatorów.

Rodzaje wolnych ciężarów

Wolne ciężary to sztanga, hantle, ciężarki, gryfy itp. Można je warunkowo podzielić na 6 głównych typów:

  • Hantle różnią się nie tylko wagą, ale także przeznaczeniem: hantle stałe do treningu siłowego, do treningu fitness, do aerobiku istnieją również niestandardowe typy hantli.
  • Gryf to albo osobny drążek z nałożonymi na nią krążkami, albo solidna sztywny pręt z krążkami. Pręty stałe pozwalają nie tracić czasu na szukanie tarcz o określonej wadze, nie ma potrzeby wielokrotnego montażu i demontażu pręta. Pręty mogą mieć różną długość, wagę, średnicę podstawy, średnicę tulei i przeznaczenie. W związku z tym mogą być treningowe, olimpijskie, do pompowania aerobiku pod względem wielkości i przeznaczenia.
  • Kettlebells, podobnie jak inne wolne ciężary, różnią się rozmiarem, wagą i przeznaczeniem. Trening personalny z wykorzystaniem takich odważników osiąga duże zainteresowanie osób aktywnych fizycznie. Korzystając z kul możesz wykonywać różne ćwiczenia siłowe o rozmaitym charakterze. Obrotowe drążki proste i zakrzywione, drążki martwego ciągu, wszystkie te akcesoria są wykorzystywane podczas pracy z maszynami wieloblokowymi.