funkcjonalny

Trening funkcjonalny

Trening funkcjonalny to rodzaj ćwiczeń, których celem jest wszechstronne wzmocnienie mięśni bez ich sztucznej rozbudowy. Trening ten przypomina ruchy wykonywane przy zwykłych czynnościach, usprawnia on całe grupy mięśni bez izolacji. W czasie treningu używane są sztangielki, kettebells, worki bułgarskie, gumy, skrzynie, młoty, piłki lekarskie itp.

Trening funkcjonalny od dawna ma zastosowanie w sporcie jako element przygotowania ogólnego, dziś jest alternatywą dla treningu kulturystycznego i maszyn aerobowych. Atrakcyjność tego treningu polega na dużej różnorodności ćwiczeń i metod. Wszechstronny trening ciała ułatwia później wykonywanie codziennych czynności, np.: wnoszenie torby z zakupami po schodach, przeniesienie mebli, podbieganie do autobusu itp.

W naszym klubie możesz korzystać ze sprzętu do tego treningu i porad instruktorów. Pomogliśmy się przygotować zawodnikom różnych dyscyplin, a także osobom przygotowującym się do egzaminów sprawnościowych. Trening funkcjonalny jest świetnym sposobem na spalenie dodatkowych kalorii i uzupełnieniem innych treningów.

Kontakt

 

KLUB SPORTOWY GYM-FIGHT WROCŁAW
Kom. +48 509-105-157
Tel. 71 357 84 75 w.318
Email: gymfight@interia.pl
Adres: ul. Wojrowicka 58 (wejście od tyłu bodynku XV L.O)
Wrocław, Nowy Dwór (Fabryczna)

Facebook

YouTube