Fitness Kettlebell to kierunek, który można sformułować, jako kompleksy ćwiczeń wykonywanych cyklicznie, głównie w trybie tlenowo-beztlenowym, ukierunkowanych na ćwiczenie głównych grup mięśniowych. Kettlebell Fit to nowy trend w fitnessie, w którym podstawowe ćwiczenia wykonuje się przy użyciu sprzętu takiego jak kettlebells. Dlaczego? To właśnie ten uniwersalna kula- pocisk jest w stanie wpłynąć na złożony rozwój ciała z zerowym prawdopodobieństwem obrażeń. Każdy organizm ma swoje własne cechy. W klubie sportowym opracujemy dla Ciebie unikalny program, pomożemy w prawidłowym rozłożeniu obciążenia i kontroli ciała. Wszyscy nasi klienci to zdrowi, wytrzymali i silni ludzie z rozwiniętą sprawnością fizyczną. Przyjdź i spróbuj sam.

Historia kettlebell – powrót do przeszłości

Podnoszenie kettlebell ma pierwotnie słowiańskie korzenie, ale jako kierunek fitness wywodzi się z Zachodu. To tam eksperci fitness szybko ustalili, że kettlebell, jak żaden inny sprzęt sportowy, jest w stanie objąć jednocześnie prawie wszystkie grupy mięśniowe, zapewniając ćwiczącym dobre wyniki w pozbywaniu się nadwagi, w doprowadzeniu ciała do formy i doskonałej kondycji. Trening z kettlebells pomaga znacząco zwiększyć możliwości funkcjonalne, co pozwoliło na uczynienie tej części ćwiczeń integralną częścią treningu w tak popularnym kierunku sportowym jak crossfit. Na bardzo starych, czarno-białych fotografiach można zobaczyć podobne ciężary, jakie stosowali nasi przodkowie, aby poprawić i wzmocnić swoją kondycję fizyczną. Od pewnego czasu to proste, ale bardzo skuteczne urządzenie do ćwiczeń przeżywa prawdziwy renesans.

Fitness Kettlebell z trenerem personalnym

Ergonomiczny kształt kuli pozwala dokładnie układać się w dłoni, gwarantując ćwiczącemu pełne bezpieczeństwo. Płaska dolna część gwarantuje wysoką stabilność. Dostępna jest szeroka gama ciężarów, co zapewnia możliwość dokładnego doboru obciążenia w zależności od rodzaju wykonywanego ćwiczenia, a także swoich możliwości. Przychodząc do klubu sportowego można wybrać trening z trenerem personalnym, który będzie udzielał wskazówek, dobierze odpowiednią kulę i zadba o prawidłowe wykonywanie ćwiczeń. Kettlebell Fit służy do ćwiczeń obciążających niemal wszystkie grupy mięśniowe, wykonywanie ćwiczeń wielostawowych. Ponadto świetnie rozwija koordynację ruchów i poprawiają ogólną wydolność organizmu.

Trening funkcjonalny – kettlebell

Głównym celem treningu funkcjonalnego jest przyspieszenie metabolizmu oraz wzmocnienie stawów. Wykorzystując wyłącznie naturalne ruchy i obciążenia, z którymi codziennie się borykasz, trening funkcjonalny pomaga wynieść na nowy poziom:

  • Wskaźniki siły
  • Wytrzymałość
  • Równowagę
  • Szybkość
  • Napompować wszystkie grupy mięśniowe
  • Usprawnić pracę układu sercowo-naczyniowego.

Zajęcia fitness Kettlebell zaprojektowane są z myślą o aktualnych technikach treningu funkcjonalnego Tutaj skutecznie napompujesz całe ciało za pomocą naturalnych ruchów. Również trening funkcjonalny z Kettlebell poprawi wydajność siłową i uelastyczni ciało. Fajny wynik ucieszy, uwierz mi, kettlebell jest w stanie wiele zdziałać. Trening siłowy z wykorzystaniem różnego sprzętu (kettlebells, hantle, drążki do ciała i inne), mający na celu ćwiczenie nóg, pleców, ramion, klatki piersiowej i wyciskania, a także rozwijanie wytrzymałości i siły. Regularne uczęszczanie na zajęcia pozwoli osiągnąć pożądane parametry sylwetki, wymodelować i wzmocnić duże mięśnie ciała, które wpływają na piękno sylwetki.

Korzyści z fitness kettlebell

Wykonując regularnie ćwiczenia kettlebell, utrzymasz swoje grupy mięśniowe w dobrej formie. Zyskasz szczupłą, wysportowaną sylwetkę. Pozbędziesz się problemów z oddychaniem. Rozwiniesz wytrzymałość. Fitness kettlebell mogą ćwiczyć zarówno mężczyźni, jak i kobiety, używając odpowiedniego ciężaru kettlebell. Pod czujnym okiem trenera personalnego każdy początkujący szybko opanuje niezbędną bazę ćwiczeń i uniknie niepotrzebnych kontuzji. Pomoże Ci to znacznie efektywniej prowadzić treningi i osiągnąć dobre wyniki w założonym celu. Kettlebell fitness to wyzwanie, aby zacząć już dziś zmienić swoje jutro.