Wśród zdobyczy dzisiejszej cywilizacji nasze dzieci nie mają tyle ruchu, ile powinny. Brakuje im możliwości zabawy, rywalizacji i sprawdzenia siebie. Brak znajomości swoich możliwości fizycznych często budzi nieśmiałość wśród rówieśników.

Postanowiliśmy stworzyć sekcję tylko dla dzieci (6-12 lat), gdzie kickboxing służy jako uzupełnienie zabawy i ćwiczeń ogólnorozwojowych.

Wszechstronny trening, metodyczne nauczanie technik uczy dzieci poznawać własne możliwości . Kontakt z partnerem podczas ćwiczeń w parach pozwala na zabawę, ale uczy także szacunku dla przeciwnika.

Zdrowy tryb życia i wzorzec zachowań sportowców, których dzieci mogą spotykać w Klubie Sportowym Gym-Fight Wrocław także pomaga i ułatwia uczenie kultury fizycznej. Zajęcia prowadzone są z zachowaniem zasad bezpieczeństwa przez instruktorów Polskiego Związku Kickboxingu.

Sztuki walki ostatnimi czasy bardzo zyskały na popularności. Coraz więcej osób decyduje się na uczestnictwo w zajęciach np. kickboxingu, judo, muay thai itd. Wiele klubów sportowych, wychodząc naprzeciw zainteresowaniu ze strony klientów, zaczyna prowadzić także zajęcia dla dzieci. Czy sporty walki dla dzieci to dobry pomysł? Co przemawia za zapisaniem dziecka na tego rodzaju zajęcia? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Sporty walki – sposób na spożytkowanie energii dziecka

Trzeba przyznać, że współczesny styl życia nie jest zbyt aktywny. Dużo czasu spędzamy, siedząc, co ma fatalny wpływ na naszą kondycję. Niestety dotyczy to także dzieci. Dlatego tak ważne jest zapewnienie i dzieciom odpowiedniej dawki aktywności fizycznej. Do tego dochodzi fakt, że dzieci mają naturalną potrzebę ruchu. Oczywiście sporo zależy od temperamentu, jednak każde dziecko może odnaleźć się w aktywności sportowej. Twoje dziecko jest energiczne, potrzebuje dużo ruchu? W takim razie zastanów się nad zapisaniem go na zajęcia kicboxingu. To może być jego nowe hobby. Ze względu na intensywność zajęć dziecko może znaleźć ujście dla nadmiaru energii. Tym samym sporty walki mogą okazać się być przysłowiowym strzałem w dziesiątkę również w przypadku najmłodszych.

Kickboxing dla dzieci

Dlaczego warto wziąć pod uwagę właśnie kickboxing, szukając odpowiedniej aktywności fizycznej dla swojego dziecka? Podczas zajęć kładzie się duży nacisk na wszechstronny rozwój dzieci. Ćwiczenia często mają charakter gier i zabaw, jednocześnie zawierają element rywalizacji. Kickboxing dla dzieci to doskonała okazja, aby spędzić nieco czasu z rówieśnikami, a także wykazać się zarówno na macie, jak i w rękawicach.

Czy sztuki walki nie uczą dziecka agresji i brutalności? To pytanie zadają sobie często rodzice, którzy obawiają się, że ich dzieci, trenując sporty walki, zaczną sprawiać problemy wychowawcze. Nie ma obaw! W klubie sportowym, np. podczas zajęć kickboxingu dzieci uczą się technik ręcznych i nożnych, przy czym siła każdego uderzenia musi być w trakcie zajęć kontrolowana. W trakcie treningu wykorzystywane są nie tylko tarcze oraz worki bokserskie, ale także rękawice, które zwiększają powierzchnię ataku i obrony.

Szybkość, poprawna technika, kondycja, precyzja – na te kwestie kładzie się nacisk w trakcie zajęć kickboxingu dla dzieci. W praktyce oznacza to, że dzieci uczestniczące w zajęciach mają doskonałą okazję do wyładowania wszelkich negatywnych emocji, tym samym regularne treningi sprzyjają raczej obniżeniu poziomu agresji.

Jak trenowanie sztuk walki wpływa na dziecko?

Kickboxing dla dzieci to zajęcia sportowe, które szybko poprawiają sprawność ogólną. Dziecko staje się silniejsze, bardziej zwinne, szybsze. To jednak nie wszystko. Sport ma wpływ także na rozwój psychiczny dziecka. Podczas regularnych treningów kształtowane są takie postawy, jak: odwaga, pewność siebie, samodzielność, pracowitość oraz dyscyplina – a to cechy, które przydadzą się dziecku praktycznie w każdej płaszczyźnie życia. Sporty walki to znakomite rozwiązanie w przypadku dzieci, które na co dzień wykazują nadmiar energii.