13342884_1180124722011327_4931600620030613990_n

Sporty walki

W naszym klubie możesz trenować i uczestniczyć w rywalizacji sportowej w następujących dyscyplinach:

Kick-boxing

Dyscyplina sportowa , w której walczy się stosując zarówno ciosy bokserskie jak i kopnięcia. W początkowym okresie rozwoju istniały dwa nurty rozwoju tego sportu: japoński – łączący karate i boks tajski oraz amerykański łączący karate i boks europejski.

Jedną z odmian kick-boxingu jest K-1, które jest pośrednią formułą pomiędzy kick-boxingiem , a muay thai. Jest to najbardziej popularna i medialna forma walk w stójce.

W naszym klubie treningi ukierunkowane są na formuły ringowe w pełnym kontakcie, w których regularnie odnosimy sukcesy w kraju i za granicą. Treningi odbywają się na różnym poziomie zaawansowania . Dla osób ćwiczących rekreacyjnie i uczących się podstaw kick-boxingu przeznaczone są grupy początkujące i średniozaawansowane. Zawodnicy i osoby z długim stażem treningowym trenują oddzielnie i w inny sposób w grupie zawodniczej. Na naszych zajęciach trenują zarówno dzieci, dorośli, kobiety i mężczyźni.

MMA

Mieszane sztuki walki (Mixed Martial Arts) – dyscyplina sportowa , w której zawodnicy walczą wręcz przy dużym zakresie dozwolonych technik. W zasadzie dopuszcza się wszystkie techniki dozwolone w innych sportach walki bez broni. Mieszane sztuki walki wyznaczają jeden ze współczesnych kierunków rozwoju sztuk walki- zapewnienie widowiska sportowego, w którym toczy się walka przy jak najmniejszych ograniczeniach, ale jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka śmierci i ciężkich uszkodzeń organizmu.

Rywalizacja toczy się zarówno w stójce jak i w parterze. W typowych walkach MMA dozwolone są rzuty, ciosy pięściami, kopnięcia i dźwignie oraz duszenia. O zwycięstwie decyduje nokaut, poddanie się lub decyzja sędziów.

W mieszanych sztukach walki praktykuje się tzw. trening przekrojowy, przygotowujący zawodnika do walki w stójce , w parterze i w zwarciu. Generalnie boks, kick-boxing, muay thai w połączeniu z zapasami, jiu- jitsu, judo, sambo stanowią podstawę każdego treningu sztuk walki. Rzadziej stosuje się elementy karate lub taekwondo.

W Gym-Fight możesz trenować MMA rekreacyjnie i zawodniczo.

BOKS

Walka na pięści jest jednym z najstarszych sportów znanych w starożytnej Grecji i Rzymie. Znajdował się on w programie antycznych igrzysk olimpijskich. Jako sport amatorski boks pojawił się w programie nowożytnych igrzysk olimpijskich w 1904 r. w Saint Louis. Walki bokserskie odbywają się w formule zawodowej i amatorskiej. Specyfika tych walk jest różna i trening wygląda inaczej zarówno jeśli chodzi o przygotowanie motoryczne zawodnika jak i przygotowanie techniczno-taktyczne. Różnice w treningu wynikają z czasu trwania walki jak i z odmiennego systemu punktowania.

Ciosy bokserskie stanowią podstawowy element treningu bokserskiego, natomiast praca nóg, techniki obronne są jego uzupełnieniem.

W naszym klubie możesz trenować boks pod okiem trenera, olimpijczyka. Boks jest świetnym uzupełnieniem popularnych sportów kick-boxingu i MMA.

Kontakt

 

KLUB SPORTOWY GYM-FIGHT WROCŁAW
Kom. +48 509-105-157
Tel. 71 357 84 75 w.318
Email: gymfight@interia.pl
Adres: ul. Wojrowicka 58 (wejście od tyłu bodynku XV L.O)
Wrocław, Nowy Dwór (Fabryczna)

Facebook

YouTube