Zima to dwa wielu czas regeneracji. Lubisz spędzać zimowe wieczory przed ekranem? Niech ten czas nie pójdzie na marne. Wybierz film o sportach walki i zmobilizuj się do dalszego działania. Trudno zaprzeczyć – niektóre produkcje filmowe działają naprawdę motywująco.

Ranking filmów o sportach i sztukach walki

Jesteś zawodnikiem sportów walki lub trenujesz? Musisz przyznać, że oglądanie filmów o sztukach i sportach walki bywa inspirujące. Oczywiście,w pierwszej chwili na myśl przychodzi „Karate Kid”, „Rocky” czy „Wejście Smoka”. Warto jednak poszukać nieco dalej i zwrócić uwagę także na inne, nowsze, aktual-[[7nie coraz bardziej popularne produkcje. Znajdziesz tu listę prawdopodobnie najlepszych filmów o sportach i sztukach walki w kolejności przypadkowej:

  1. „Creed: Narodziny legendy” – pamiętasz rywalizację między Rocky’m a Apollo? To właśnie syn tego drugiego, Adonis Creed jest głównym bohaterem serii Creed. Co ciekawe, nad jego rozwojem czuwa Rocky, Sylwester Stalone we własnej osobie. Jak można się domyślić, jest to seria filmów o boksie, która doskonale dopełnia poprzednią serię o Rocky’m. Filmy z tej serii, reżyserowanej przez Ryana Cooglera, przypadły do gustu fanom boksu z całego świata.
  2. „Undisputed”/”Champion” – seria „Undisputed” wyreżyserowana przez Waltera Hilla, składa się póki co z czterech części. Nie jest to jednak lekki film, jak „Rocky”, lecz raczej dramat i historia rodem z kryminału. Akcja pierwszej części rozgrywa się w więzieniu, gdzie organizowana jest walka pomiędzy dwoma mistrzami boksu.
  3. „ONG-BAK” – to propozycja dla miłośników sztuk walki. Reżyserowany przez Prachya Pinkaewa film ukazuje rzeczywistość nielegalnych walk w Bangkoku. Zanim jednak główny bohater tam dotrze, widz zapoznaje się z realiami niewielkiej tajlandzkiej wioski. Gdy skradziona zostaje głowa posągu Buddy, główny bohater Ting wyrusz w podróż, by ja odzyskać. Tak się składa, że jest zawodnikiem Muay Thai.
  4. „Nieustraszony” – kolejna obowiązkowa opcja dla fanów sztuk walki, zwłaszcza tych pochodzących ze wschodu. To film biograficzny, przybliżający sylwetkę Huo Yuanjia, mistrza chińskich sztuk walki. Jeśli szukasz historii o ciężkiej drodze, która prowadzi do wielkiego sukcesu – to właśnie coś dla Ciebie. Film spodoba się zwłaszcza fanom „Przyczajonego tygrysa, ukrytego smoka, ponieważ nad jego tworzeniem czuwali ci sami producenci. Za reżyserię odpowiedzialny jest Ronny Yu.
  5. „Underdog” – to polska propozycja dla fanów MMA. To nowy, nagradzany film wyreżyserowany przez Macieja Kawulskiego. Opowieść pełna trudów, lecz z pozytywnym zakończeniem – to coś, co z pewnością zmotywuje Cię do dalszej pracy.
  6. „Bokser” – filmów o tak brzmiącym tytule jest wiele, lecz w tym zestawieniu mowa o produkcji z 1997 roku, wyreżyserowanej przez Jima Sheridana. W tle walk bokserski reżyser opowiada historię byłego bojownika IRA. Opowieść ma drugie dno, ze względu na irlandzką historię walk protestantów i katolików. Z pewnością jest to ciekawe spojrzenie na tę kwestię i choć film liczy sobie już ponad dwadzieścia lat, warto go obejrzeć.