Trening indywidualny pod okiem trenera personalnego to szansa na osiągnięcie maksymalnych rezultatów w krótkim czasie. W klubie sportowym dostępna jest siłownia i wielu klubowiczów wybiera ten format szkolenia, a zatem dogodny czas na wizytę. Dysponujemy wystarczającą liczbą trenerów, a wszyscy z nich to doświadczeni, wykwalifikowani specjaliści, którzy opracowują unikalne i bezpieczne programy treningowe w oparciu o cele danej osoby, doświadczenie treningowe, przeciwwskazania. Jesteśmy pewni, że docenisz przywileje, jakie mają osoby pracujące z trenerem personalnym i wkrótce zauważysz efekt indywidualnego treningu.

Czy warto skorzystać z pomocy trenera osobistego na siłowni?

Warto wybrać osobistego trenera fitness nie tylko dla początkujących, ale także dla doświadczonych sportowców, ponieważ w niektórych przypadkach można poprawić wynik tylko indywidualnie, biorąc pod uwagę szereg parametrów i cech ciała.

Komu potrzebny jest trener personalny na siłowni i dlaczego?

Czy warto przepłacać za usługi dodatkowe, czy można skorzystać z samokształcenia?To najbardziej palące pytania dla początkujących i nie tylko. Ci, którzy nigdy nie ćwiczyli na siłowni, a zresztą w ogóle nie uprawiali sportu, z pewnością będą potrzebować trenera personalnego na siłowni. W przeciwnym razie możesz doznać kontuzji lub po prostu zmarnować swój czas. Wszyscy inni mogą kierować się własnymi potrzebami i celami. Niektórzy ludzie tak naprawdę nie potrzebują osobistego trenera, a niektórzy nie będą w stanie osiągnąć pożądanych rezultatów bez profesjonalnego nadzoru.

Dlaczego potrzebujesz osobistego trenera na siłowni?

Jeśli nie lubisz lub masz dość regularnej sprawności fizycznej, pójście na siłownię to świetny sposób na utrzymanie dobrej formy fizycznej. Sam możesz zdecydować, jaką grupę mięśniową chcesz ćwiczyć, a nasi specjaliści doradzą Ci, jak lepiej i szybciej osiągnąć rezultaty.

Korzyści z treningu personalnego:

  • Twój trener fitness monitoruje każdy Twój ruch, aby pomóc Ci prawidłowo wykonać ćwiczenie.
  • Wykonujesz tylko te ćwiczenia, które Cię interesują, lub te, które są niezbędne do osiągnięcia określonych rezultatów.
  • Podczas treningu jesteś sam z trenerem, dlatego wykluczone są ciekawskie spojrzenia osób trzecich (poza zajęciami na siłowni).
  • Trener fitness zmieni program ćwiczeń podczas treningu w miarę postępów w kondycji.
  • Będziesz mieć indywidualny harmonogram treningów.
  • Maksymalna wydajność treningu: trener personalny jest potrzebny, jeśli chcesz szybko osiągnąć wyniki, bez szkody dla zdrowia.

Warto wybrać treningi indywidualne, jeśli miałeś wcześniej problemy zdrowotne lub nigdy nie trenowałeś na siłowni. Jeśli postawiłeś sobie poważne cele sportowe, to praca z trenerem personalnym przeniesie Twój trening na wyższy poziom. W klubie sportowym sukces odnosi każdy, ponieważ nasi instruktorzy mają nie tylko duże doświadczenie, ale także potrafią poprawnie przedstawiać informacje, wyjaśniać, jak wykonywać ćwiczenia, jaka jest specyfika danego symulatora. W ćwiczeniach na siłowni bardzo ważna jest technika ćwiczeń, metodyka treningu, a także motywacja – bez tego, rozczarowany zajęciami, człowiek szybko traci zainteresowanie sportem, czasem na zawsze. Dlatego rozpocznij swoją podróż tylko z profesjonalistą, który pomoże Ci przezwyciężyć trudności.

Trener personalny czy samokształcenie? Rozważ zalety treningu personalnego:

W zasadzie możesz sam ćwiczyć na siłowni, ale może to być nie tylko nieskuteczne, ale i niebezpieczne. Nieprawidłowa technika wykonania, zbyt duża waga, brak ubezpieczenia – wszystko to może prowadzić do poważnych kontuzji. Trener personalny na siłowni pomoże Ci uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Za przygotowanie programu treningowego i żywieniowego odpowiada trener personalny. Jednocześnie specjalista bierze pod uwagę poziom sprawności fizycznej, problemy zdrowotne, aktualną wagę i inne dane osobowe. Ponadto treningi odchudzające i zwiększające masę mięśniową bardzo się od siebie różnią. Indywidualny trener pomoże ci zrozumieć wszystkie te subtelności. Podczas treningu trener może dostosować poziom obciążenia i dokonać korekty planu.

Ale to nie wszystko:

  • W trakcie treningu trener personalny pracuje tylko z klientem. Monitoruje poprawność ćwiczeń, wprowadza niezbędne poprawki. Jeśli trener zauważy, że postęp utknął w martwym punkcie, szybko przeanalizuje przyczyny i poprawi program.
  • Prawie wszystkie kontuzje odnoszone na siłowniach wynikają z tego, że ćwiczący nie przestrzegają zasad użytkowania sprzętu lub nadmiernie się przeciążają. Podczas treningu z trenerem takie sytuacje są wykluczone.
  • Motywuje podopiecznego, nastawia go na sukces, zmusza do pracy nad sobą i opuszcza swoją strefę komfortu. To jedyny sposób, aby zobaczyć postęp. Ćwicząc na własną rękę, niewiele osób może się zmusić do wykonywania ćwiczeń z pełną siłą.
  • Samoorganizacja i dyscyplina sportu. Z trenerem nie będziesz mógł pominąć ani przełożyć treningu: będzie on ściśle kontrolował zarówno frekwencję, jak i pracę na siłowni. Podczas samego treningu nie oczekuj też żadnych odpustów. Dobry trener jest wymagający i surowy.
  • Dobór odpowiedniego żywienia. Odżywianie sportowców jest tak samo ważne jak ćwiczenia – otrzymasz cenne porady dietetyczne i żywieniowe. W razie potrzeby otrzymasz nawet pomoc w opracowaniu całego programu.

Wniosek: jeśli chcesz trenować efektywnie, bezpiecznie i komfortowo, rozważ taką usługę jak trener personalny na siłowni. Dla tych, którzy poważnie zdecydowali się na uprawianie sportu, komunikacja z trenerem staje się ważną częścią życia. Dokonaj właściwego wyboru przy wyborze mentora – a będziesz cieszyć się nawet najtrudniejszymi zajęciami.