Kettlebells, czyli rosyjskie odważniki, zyskują ostatnimi czas na popularności. Coraz więcej ćwiczących chce samodzielnie przetestować działanie treningu z ketllebells. Jeśli chcesz spróbować czegoś nowego, zależy Ci na poprawie sylwetki, szybkim spalaniu i zwiększeniu siły, rosyjskie odważniki są dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. A jeśli jeszcze zastanawiasz się, czy faktycznie warto spróbować tej formy treningu, przeczytaj nasz wpis. Mamy nadzieję, że pomoże Ci on podjąć decyzję!

Z kettlebells możesz trenować całe ciało

Z pomocą rosyjskich odważników możesz jak najbardziej zaplanować wartościowy trening całego ciała. Ćwiczenia z odważnikami o odpowiednim ciężarze nie tylko pozwolą Ci rozwinąć siłę, ale także znacznie podniosą Twoją wytrzymałość. Co więcej, możesz podczas treningu poprawić Twoją stabilizację i rozwijać mięśnie głębokie. Jak najbardziej podczas treningu z kettlebells możesz trenować klatkę piersiową, nogi, brzuch, ramiona, barki. Przy regularnym treningu szybko zauważysz poprawę sylwetki, lepszy zarys mięśni. W tym miejscu warto podkreślić, że ćwiczenia z ketllebells, jeśli mają one przynieść spodziewany efekt, powinny przynajmniej na początku być wykonywane pod czujnym okiem instruktora. Dlatego warto rozpocząć swoja przygodę z kettlebells od spotkania z trenerem.

Jest mnóstwo różnych ćwiczeń z odważnikami

Jeśli chodzi o kettlebells, nie musisz obawiać się nudy. Jest bardzo wiele różnego rodzaju ćwiczeń z rosyjskimi odważnikami. Zasadniczo trening obejmuje liczne ćwiczenia podstawowe, które jednak można poddawać dodatkowym modyfikacjom i zestawiać w różnych kombinacjach. W efekcie oznacza to, że praktycznie każdy trening można zaplanować w inny sposób. Podczas ćwiczeń możesz początkowo korzystać z jednego odważnika. Z czasem, gdy opanujesz właściwą technikę, możesz do ćwiczeń użyć dwóch odważników – szybko przekonasz się, że to nie takie proste! Kolejną możliwością urozmaicenia treningu jest wykorzystywanie odważników o różnym ciężarze. Pamiętaj, że kettlebells możesz wykonywać nie tylko ćwiczenia statyczne, ale także balistyczne.

Trening kettlebells to świetne uzupełnienie innych dyscyplin sportowych

Również, jeśli chcesz poprawić swoje wyniki sportowe w innych dyscyplinach, możesz jak najbardziej wypróbować skuteczność treningów z rosyjskimi odważnikami. Niezależnie od tego, czy biegasz, trenujesz sztuki walki czy może preferujesz trening siłowy, z pomocą kettlebells możesz poprawić swoją siłę, kondycję itd. To bynajmniej nie przypadek, że z kettlebells trenują chociażby zawodnicy MMA, że można je znaleźć także na każdej sali do crossfitu. Przekonaj się są, ile zalet ma trening z kettlebells!

Odważniki pomogą Ci schudnąć

Trening z kettlebells można kształtować bardzo dynamicznie. W takim przypadku spalisz bardzo dużo kalorii. Jeśli zależy Ci na szybkim spalaniu tkanki tłuszczowej, zdecydowanie powinieneś włączyć trening z kettlebells w swój plan treningowy. Efekty na pewno pozytywnie Cię zaskoczą. Jeśli wybierzesz odpowiedni obciążenie, podczas jednego treningu możesz łącznie przerzucić łącznie kilka ton. Nic zatem dziwnego w tym, że kalorie są podczas tego typy treningu tak efektywnie palone.